24.09.2019

Çorum Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezi açıldı

Ç
Çorum’un ilk “Diyanet Gençlik Merkezi”, Ahlatcı Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Vakfı’nın maddi manevi destekleri sayesinde dün yapılan törenle açıldı.

Merkezde gençlere ve yetişkin hanımlara yönelik Kur’an-ı Kerim kursu, görme engellilere yönelik Kuran-ı Kerim kursu, ebru, hüsnü hat atölye çalışmaları, satranç kursu, kitap okuma etkinlikleri, camii ve gençlik buluşmaları, kariyer günleri, etüd çalışmaları hafta içi ve hafta sonları etkinlikler yapılması planlanıyor.

Devane Cami İmam Hatibi Selahattin Meşe’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende ilk konuşmayı Çorum İl Müftüsü Muharrem Biçer yaparak “Geleceğe güvenle bakacaksak gençlere yatırım yapmalıyız”, dedi. İl Müftülüğü olarak Çorum’a bir Diyanet Gençlik Merkezi kazandırmanın gururunu ve sevincini yaşadıklarını belirten Müftü Biçer, “Bu mekan gençlerimiz için güvenli temiz ve nezih bir mekan. Bu mekanda gençlerimiz derslerini çalışabilecek, kitap okuyacak, sohbet edecek ve çeşitli aktivitelerde bulunacaklardır.” dedikten sonra sözlerini merkezin açılmasında büyük katkıları olan Ahlatcı Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Vakfı’na ve merkezin hocalarına teşekkür ederek tamamladı.

Ahlatcı Holding Eğitim, Sağlık ve Yardımlaşma Vakfı adına Kasım Kahraman, Gençlik Merkezi faaliyetlerine destek vermeyi milli, manevi ve insani bir görev olarak kabul ettiklerini belirtti ve “Ahlatcı Holding ve Ahlatcı Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Vakfı olarak hedefimiz; Çorum'da milli ve manevi değerlerle yetişen gençlerimizin şehrimizin ve ülkemizin madden ve manen kalkınmasında önemli bir yapı taşı olmalarıdır” dedi.