19.07.2019

Çorum'da "Diyanet Gençlik Merkezi Protokolü" İmzalandı

Ç
Milli ve manevi değerlere bağlı nesiller yetiştirmek hedefiyle başlatılan “Diyanet Gençlik Merkezi” projesini hayata geçirmek için Çorum İl Müftülüğü ve Ahlatcı Holding arasında Diyanet Gençlik Merkezi Protokolü imzalandı.

Ahlatcı Holding Altın Rafinerisi’nde Çorum İl Müftüsü Muharrem Biçer ve Ahlatcı Holding Eğitim, Sağlık ve Yardımlaşma Vakfı adına Kasım Kahraman ve Ahmet Emin Ahlatcı’nın katılımlarıyla gerçekleşen imza töreninde konuşan Muharrem Biçer, imzalanan protokolün geleceğin teminatı olan gençlere yönelik hizmetler açısından son derece önemli olduğunu kaydetti.

İmzalanan protokol kapsamında, Diyanet İşleri Başkanlığı Çorum İl Müftülüğü Gençlik Merkezi’nde gençlere manevi destek ve rehberlik hizmeti sunulacak. Gençler, din ve değerler eğitimi ile müftülük hizmetlerinden istifade ederken aynı zamanda serbest vakitlerinde de çeşitli spor faaliyetlerini de icra edebilecekler.

İmza töreninde Ahlatcı Holding Genel Müdürü Kasım Kahraman da şöyle konuştu;

“Çorum’da gençlerimizin manevi hizmetler konusunda gidecekleri ve zamanlarını geçirecekleri mekânlar konusunda ciddi eksiklikler var. Sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle birlikte gençlerin manevi gelişmelerine, onların manevi değerlerine de katkıda bulunmak durumundayız. Gençlik merkezimize gelerek buraya katılan gençlerimize çeşitli imkânlarla spora teşvik edilmesini, aynı zamanda dini bilgileri doğru adresten alabilmelerini arzu ediyoruz. Gençler için böylesi mekânları vazgeçilmez bir yaşam alanları haline getirme konusunda İl Müftülüğümüzle tam bir işbirliği içinde ciddi anlamda destek olabileceğimizi düşünüyor ve gençlerimizin geleceğine bir nebze de olsa katkı sunmanın mutluluğunu paylaşıyoruz.”